Kosztownym wyzwaniem dla jednostek samorządu terytorialnego jest obowiązek zapewnienia oświetlenia ulic, dróg i innych miejsc użyteczności publicznej. W skali kraju są to wydatki rzędu 1,5 miliarda złotych! Koniecznością staje się poszukiwanie rozwiązań, które pozwolą bez czasowych wyłączeń oświetlenia na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej tym samym na oszczędności przy jednoczesnym uzyskaniu efektu ekologicznego związanego z ograniczeniem emisji CO2. Stabilizator oświetlenia ILUEST+CR jest rozwiązaniem wychodzącym naprzeciw tym potrzebom i oczekiwaniom.

Iluest + CR to innowacyjne rozwiązanie pozwalające na prowadzenie zdalnego nadzoru regulacji oświetlenia oraz kontroli mocy, stosowanie go pozwala na zmniejszenie zużycia energii aż do 50%. Dodatkowo zwrot kosztów związanych z zakupem stabilizatora następuje w okresie około 3 lat lub krótszym w zależności od modelu urządzenia i kosztów finansowania.

Stabilizator oświetlenia Iluest + CR jest z powodzeniem, od sierpnia 2015 roku, testowany w Serocku. Zaimplementowanie tego rozwiązania w 2015 roku w gminie Serock pozwoliło na uzyskanie znacznych oszczędności w zużyciu energii elektrycznej a zastosowane rozwiązanie uzyskało wyróżnienie na XXIV Międzynarodowych Targach Sprzętu Oświetleniowego w Warszawie dla firmy AB-MICRO za:
„za system nadzoru, kontroli i regulacji oświetlenia miejskiego w Serocku”.

„Dlaczego redukcja mocy opraw wyładowczych w epoce rewolucji LED jest nadal ważna?”
Dr Marek Kurkowski
Politechnika Częstochowska, Wydział Elektryczny
Stowarzyszenie Elektryków Polskich

 

Uzyskane oszczędności energii oraz redukcję emisji CO2 w Serocku można monitorować online – pomiary od 15 sierpnia 2015 roku

 OPTYMALIZACJA KOSZTÓW ENERGII ELEKTRYCZNEJ W JST
Wypowiedź: Sylwestra Edwina Sokolnickiego Burmistrza Miasta i Gminy Serock.

 

Już wkrótce na platformie IPES pojawi się więcej informacji dotyczących technologii Iluest + CR. Jeżeli chcesz być jako pierwszy informowany o nowościach w serwisie zapisz się na nasz newsletter.

Zachęcamy również do udziału w forum dyskusyjnym, gdzie eksperci odpowiedzą na wszelkie interesujące Państwa pytania.